Jeśli interesuje Cię kupno auta używanego, ale nie wiesz, jak go odszukać to dobrze trafiłeś! W tym artykule przedstawiamy popularne sposoby, dzięki którym wielu Polaków znalazło swoje wymarzone pojazdy!

Ogłoszenia osób prywatnych

To jedna z popularniejszych form zakupu pojazdów. Ogłoszenia osób prywatnych znajdziemy na portalach ogłoszeniowych. Wystawienie ogłoszenia wiąże się z uiszczeniem opłaty na rzecz serwisu. Przeglądając portal znajdziemy, zarówno oferty dotyczące sprzedaży typu „sprzedam toyotę corollę”, a także kupna na przykład „kupie auto Wielkopolska” czy „kupie auto Wielkopolska poznań”. 

Główną korzyścią takiego sposobu jest możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą wystawiającą ogłoszenia, przed zdecydowaniem się na fizyczne oględziny. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej warto zapytać się, jaki jest powód wystawienia auta, w jaki sposób pojazd bym wcześniej eksploatowany i czy stan techniczny wymaga napraw. Przy rozmowie ważne, aby zachować czujność, ponieważ wielu sprzedawców nie ceni sobie szczerości. Tutaj zbliżamy się niestety do głównej wady.

Niestety zdarzają się ogłoszenia, które jak się okazuje po przyjeździe na miejsce, mijają się z prawdą. Z tego względu taka forma szukania samochodu może niejednokrotnie narażać nas na stratę cennego czasu, w przypadku, gdy nam go brakuje i musimy szybko zakupić auto do celów zawodowych. 

Komisy samochodowe

To miejsce jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących szybko i sprawnie zakupić używane auto. Główną zaletą jest koncentracja wielu modeli pojazdów w jednym miejscu, dzięki czemu może się okazać, że nie będziemy musieli odwiedzać kilku miejsc. Decydując się na renomowany komis, całkowicie eliminujemy zagrożenie straty czasu, co może mieć miejsce przy weryfikacji tajemniczego ogłoszenia z Internetu.

Giełdy samochodowe

Motoryzacyjni wyjadacze są zgodni, że giełda cechuje się specyficznym klimatem, który nie każdemu przypadnie do gustu. Największa ich popularność oczywiście miała miejsce w ostatnim ćwierćwieczu z uwagi na brak innych źródeł w tamtych czasach kupna samochodu. Dzisiaj wyglądają one jednak trochę inaczej. Obecnie przyjęły formy bazarów pełne gwaru i handlujących ludzi. Ogromnym plusem jest możliwość obejrzenia wielu modeli, jednak i w tym miejscu trzeba uważać na ludzi mijających się z prawdą.

Sprawdź również:

Volkswagen Passat Poznań
Volkswagen Tiguan Poznań
Volkswagen Touran Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *