Klimatyzacja w samochodzie bez wątpienia jest przydatnym udogodnieniem dla kierowcy, jak i pasażerów. Jest ona właściwie już standardowym elementem wyposażenia samochodów. Aby utrzymać tzw. klime w dobrym stanie, ważne jest nabijanie czynnika chłodniczego. W tym artykule dowiesz się, na czym polega uzupełnienie klimatyzacji oraz ile kosztuje taka usługa!

Czym jest nabijanie klimatyzacji?

Nabijanie klimatyzacji polega na uzupełnieniu czynnika roboczego do całego układu chłodzenia. Uzupełniona substancja robocza przez kompresor przechodzi przez parownik, w którym ulega rozprężeniu. Podczas rozprężania czynnika roboczego, czynnik chłodzi parownik. Aby układ klimatyzacji w naszym aucie zdawał egzamin, potrzebna jest odpowiednia ilość chłodzącej substancji. 

Jego ilość jest ściśle uzależniona od marki pojazdu. Cała czynność nabijania jest realizowana przez stacje obsługi klimatyzacji, które znajdują się w specjalnych warsztatach czy komisach samochodowych. Cena takiej usługi w dużych miastach waha się w granicach 180-200 zł. Jeśli jak dotąd nie korzystałeś z takich usług, możesz skorzystać z internetu wpisując przykładowo „klimatyzacja luboń” czy „dobra klimatyzacja luboń”. 

Odgrzybianie klimatyzacji

Jeśli zdecydujemy się na nabicie klimatyzacji, warto pójść o krok dalej i zamówić dodatkową usługę tj. odgrzybianie. Taki zabieg wyeliminuje zagrożenie oddychania zgrzybiałą klimatyzacją mogącą powodować poważne skutki dla zdrowia. Obecnie najpowszechniejszą i najbardziej ekologiczną metodą jest tzw. ozonowanie. Koszt usługi wynosi ok. 70 zł. 

Sprawdź również:

Volkswagen UP! Poznań
Alfa Romeo MITO Poznań
Audi A3 Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *