Zdecydowałeś się na zakup używanego auta? Szukasz odpowiedniego sposobu na jego zakup? W tym artykule poznasz najpowszechniejsze źródła ogłoszeń z używanymi pojazdami!

Ogłoszenia w prasie lokalnej

Prasa lokalna to popularne miejsce, gdzie znajdują się ogłoszenia aut używanych. Zazwyczaj oferty są umieszczane w osobnych rubrykach lub na końcu gazet. Niestety z uwagi na ograniczone miejsce, ogłoszenia te zawierają tytuł, zazwyczaj jedno miniaturowe zdjęcie oraz krótki opis składający się z kilku zdań. Z tego względu klient zainteresowany kupnem nie jest w stanie otrzymać wszystkich informacji wyłącznie z gazety. Wiąże się to z kolejnymi kontaktami i spotkaniami ze sprzedawcą w celu obejrzenia auta i weryfikacji stanu technicznego. Ogłoszenia w gazecie pomimo kilku wad są idealnym rozwiązaniem dla osób niekorzystających z Internetu. 

Ogłoszenia z Internetu

Dzięki obecnemu postępowi technologicznemu Internet to jedno z najpopularniejszych miejsc wymiany dóbr i usług, a w tym również kupna i sprzedaży aut używanych. W internecie można znaleźć mnóstwo dedykowanych serwisów ogłoszeniowych, skupiających się czysto na ogłoszeniach motoryzacyjnych. 

Warto wybrać te najpopularniejsze, w których znajdują się nieco bardziej rozbudowane ogłoszenia zawierające kilka zdjęć oraz dokładny opis stanu technicznego pojazdu. Warto także zwrócić uwagę na wyszukiwarkę, dzięki której szybko znajdziemy oferty odpowiadające naszym potrzebom. Przykładowo, jeśli interesują nas marka jeep oraz żeby ogłoszenia pochodziło z Poznania, wystarczy wpisać „jeep poznań” czy „jeep poznań używany”. 

Pomimo wielu zalet, taki sposób nie jest wolny od wad. Wybierając taką metodę szukania samochodu, należy być czujnym ze względu na możliwość pojawienia się ogłoszeń, które mijają się z prawdą. 

Komis samochodowy

Decydując się na zakup auta używanego, warto odwiedzić komis samochodowy. W porównaniu z ogłoszenia z Internetu lub z gazety, możemy mieć pewność, że wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez właściciela, zanim zakupi on model to swojego komisu. W związku z tym każdy opis techniczny jest wiarygodny. Komis to miejsce z wieloma modelami, dzięki czemu możemy zaoszczędzić wiele czasu, który poświęciliśmy na spotkania ze sprzedawcami z ogłoszeń.

Sprawdź również:

odświeżanie wnętrza pojazdu
sprzątanie samochodu poznań
malowanie samochodu poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *