Chcesz kupić używane auto? Nie wiesz jednak jak się do tego zabrać? W tym artykule przedstawiamy najpowszechniejsze źródła szukania – Internet, komis samochodowy oraz ogłoszenia prasowe. 

Internet

Ogłoszeń dotyczących sprzedaży aut jest mnóstwo. Najpopularniejszymi jednak miejscami są portale ogłoszeniowe. Decydując się na tę formę, warto zdecydować się na renomowane portale weryfikujące każdą ofertę oraz pobierają opłatę od osoby wystawiającej ofertę, dzięki czemu taka osoba nie jest anonimowa. Co więcej, w znanych portalach mamy dostęp do dedykowanej wyszukiwarki, umożliwiającej szybkie odszukanie ofert. 

Przykładowo, jeśli interesuje Cię marka Kia, możemy wpisać w wyszukiwarkę „Kia używane” czy „Kia używane auto”. Ogromną zaletą takiej formy szukania jest nieograniczony dostęp do marek i ogłoszeń, jednak wadą jest konieczność spotkania się ze sprzedawcą w celu weryfikacji samochodu. Dodatkowo zdarza się, że opis pojazdu w internecie odbiega od rzeczywistości, co generuje stratę czasu i powoduje konieczność szukania innych ogłoszeń. 

Komis Samochodowy

W odróżnieniu od ogłoszeń w internecie w komisie samochodowym możesz mieć pewność, że podane informacje dotyczące aut są prawdziwe. Żaden ceniony właściciel komisu nie zgodzi się na zakup pojazdu z tajemniczą historią eksploatacji i ukrytymi wadami. To, co zasługuje na fakt to przede wszystkim dostęp w jednym miejscu do różnorodnych modeli stojących fizycznie na placu, dzięki czemu kupujący, może zaoszczędzić wiele czasu, redukując przejażdżki od miejsca do miejsca. Komisy samochodowe cieszą się także popularnością ze względu na możliwość wystawienia faktur VAT, a także inne usługi np. pomoc finansową polegającą na rozłożeniu rat oraz pomoc w otrzymaniu kredytu samochodowego.

Ogłoszenia prasowe

Źródłem ofert używanych pojazdów jest także lokalna prasa. Często w niektórych gazetach istnieje osobna rubryka związana z ofertami kupna czy sprzedaży aut. Oferty te najczęściej składają się z kilku zdań informujących o modelu samochodu, stanie oraz numerze kontaktowym. Taka forma szukania jest idealnym rozwiązaniem dla osób niekorzystających z Internetu, jednak równocześnie wiąże się z umówieniem ze sprzedawcą pojazdu. 

Sprawdź również:

serwis blacharsko lakierniczy
lakierowanie auta poznań
serwis blacharski poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *