Zakup dobrego pojazdu bez ukrytych wad technicznym jest pewnym wyzwaniem. Zanim zdecydujesz się na zakup auta, dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu pojazdu w Internecie, a także, dlaczego komisy samochodowe są ciekawą alternatywą pozwalającą na eliminację zagrożeń czekających w sieci! 

Jak prawidłowo szukać samochodu w sieci?

Korzystając z Internetu mamy dostęp do wielu źródeł ofert sprzedaży aut używanych. Najpopularniejszym miejscem są dedykowane portale ogłoszeniowe, gdzie swoje oferty umieszczają, zarówno handlarze samochodów, jak i osoby prywatne. Niestety taka forma naraża na kupno samochodu, który po jakimś czasie może się zepsuć z uwagi na ukryte wady techniczne. Dlatego warto mieć na uwadze kilka technik pozwalających na wybranie właściwej maszyny odpowiadającej naszym potrzebom.

Zazwyczaj szukając na portalach ogłoszeniowych, możemy przeglądać widok główny, w którym widzimy tytuł ogłoszenia, cenę oraz jedno zdjęcie. Tytuły ogłoszeń są zazwyczaj czytelne oraz wskazują już na model auta na przykład „hyundai tucson używany poznań” lub „hyundai tucson używany poznań w dobrym stanie”. 

Niech jednak nas nie zwiedzie sam tytuł, ponieważ również i ta informacja może być pułapką. Dlatego ważne jest, aby przy weryfikacji ogłoszeń zachować czujność. Największą uwagę należy skupić na opisie wystawionego auta, a także na zdjęciach. 

To właśnie ten drugi element dzięki manipulacji potrafi zdziałać cuda i prowadzić do fizycznego spotkania między sprzedawcą a kupującym. Jeżeli zdjęcia są niskiej jakości, może to oznaczać, że sprzedający chce zakryć pewne niedoskonałości samochodu. Główną wadą portali jest konieczność spotkania się ze sprzedawcą w celu oględzin pojazdu i sfinalizowaniu transakcji. 

Komis jako sprawdzone miejsce aut używanych

Oprócz szukania pojazdu w internecie, powszechnym miejscem transakcji aut są komisy samochodowe. Decydując się na taki sposób, należy brać pod uwagę wyłącznie te doświadczone, mające wiele pozytywnych opinii od klientów. Komisy samochodowe są miejscem wielu modeli, dzięki czemu nie musimy jeździć w parę miejsc, tracąc wiele godzin. Wybierając renomowany komis, możemy mieć pewność, że stan techniczny samochodu jest wiarygodny, ponieważ żaden właściciel nie zdecyduje się na kupno samochodu z niewiadomego pochodzenia. 

Sprawdź również:

kredyt na samochód
ubezpieczenia komunikacyjne poznań
ubezpieczenia samochodu poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *