Interesuje Cię zakup używanego pojazdu, ale nie wiesz, od czego zacząć? W artykule dowiesz się o dwóch najpopularniejszych sposobach, dzięki którym zakupisz auto zgodne z Twoimi potrzebami!

Dedykowane portale ogłoszeniowe

Najpowszechniejszym sposobem poszukiwania aut jest przegląd portali ogłoszeniowych. Ogłoszenia dotyczą zarówno ofert sprzedaży, jak i kupna. Portal to dobre miejsce dla obu zainteresowanych stron, ponieważ mogą określić swoje docelowe kryteria sprzedaży i zakupu.

Coraz częściej ludzi chcących zakupić auto zamieszcza ogłoszenie zatytułowane wskazujące jego charakter przykładowo „kupię auto używane poznań”. W ten sposób osoba zainteresowana kupnem zwiększa szanse zakupu nie tylko poprzez własne poszukiwania, ale i także że ktoś zadzwoni i zaproponuje auto, które ma w sprzedaży. 

Zaletą takich portali jest duża szczegółowość zamieszczanych ogłoszeń wraz ze zdjęciami umożliwiającymi przegląd danego egzemplarza pojazdu. Jednak pomimo dostępu do wszelkich materiałów o danym pojeździe, finalnie i tak zazwyczaj dokonuje się fizycznego zakupu. Oznacza to konieczność skontaktowania się ze sprzedawcą wystawiającym ogłoszenie, a następnie umówienia się na tzw. oględziny samochodu. Na oględzinach należy sprawdzić wszelką dokumentację oraz czy stan auta zgadza się z informacjami z ogłoszenia.

Komisy samochodowego

Decydując się na komis samochodowy, możemy mieć pewność, że informacja o pojeździe jest prawdziwa. To nie zwykłe sterylne miejsce pod względem transakcji oraz komfortu zakupu, który jest uzależnione od danego prestiżu. Nam oczywiście chodzi o dobry komis cechujący się renomą i doświadczeniem. 

Zaletą komisów jest szeroka oferta marek samochodowych w jednym miejscu, dzięki czemu rośnie szansa, że to właśnie w tym miejscu dokonamy zakupu. Choć na polskim rynku nie brakuje naciągaczy, liczących na szybki zarobek mamy nadzieję, że na taki nie traficie. Przede wszystkim przed zdecydowaniem się na konkretny komis warto sprawdzić opinie klientów i czy komis może wyróżnić się wieloletnim doświadczeniem. 

Sprawdź również:

Używane Volkswagen Poznań
Używane Audi Poznań
Volkswagen Golf Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *